Dom se nalazi u Zagrebačkoj četvrti Trnje, Poljička ulica 12., na mjestu vršitelja dužnosti ravnateljice doma je dipl. socijalna radnica Lana Poljak Branisavljević. Dom za starije osobe Trnje osnovan je 1972. godine te brigu o svojim korisnicima dijeli u dva oblika: Institucionalnu skrb koja se ostvaruje kroz stalni smještaj u instituciji, pruža mogućnost sigurnog i dostojanstvenog starenja, te izvaninstitucionalnu skrb koja se odnosi na pružanje usluga starijim i nemoćnim osobama na području Trnja koje žive u vlastitim domovima čime se produžuje mogućnost boravka korisnika u vlastitim domovima. U sklopu doma su organizirane različite aktivnosti čiji je cilj održati zdravlje i zadovoljstvo korisnika. Grupnim radom s korisnicima i brojnim organiziranim aktivnostima Dom za starije osobe Trnje ima za cilj održati produktivnost i samostalnost korisnika, kroz ugodno druženje i raznolike sadržaje kojima se potiče tjelesna i mentalna aktivnost. Prepoznavši dobrobit radionica koje će se održavati u sklopu projekta KLUB 54+, Dom za starije osobe Trnje ponudio je prostor za njihovo održavanje.
Dom za starije osobe Maksimir osnovan je 1975. godine. Ravnateljica Doma je mr.sc. Jasminka Dlesk-Božić zajedno sa svojim suradnicima brine se da dom svojim korisnicima pruža usluge stanovanja, prehrane, brige o zdravlju, njezi, higijeni prostora i rublja, stručnog socijalnog rada, organizaciji slobodnog vremena kroz mnoge radno-kreativne i sportsko-rekreativne aktivnosti, kao i organizaciju brojnih kulturno-zabavnih događanja.
Uz Depandansu, koja je namijenjena za smještaj vitalnih umirovljenika, od rujna 2013. godine na Odjelu za zdravstvenu skrb, njegu i rehabilitaciju organiziran je novi vid skrbi o dementnim korisnicima – socijalni prostor, gdje borave korisnici oboljeli od Alzheimerove demencije i drugih demencija. Posebnost je Snoezelen soba, okruženje kreirano u svrhu stimuliranja i okupiranja osjetila: riječ je o sobi koja korisnicima oboljelim od Alzheimerove bolesti i drugih psihofizičkih bolesti, ali i djeci s poteškoćama u razvoju, senzornim oštećenjima ili kod problema s pažnjom omogućuje stimulaciju osjeta i stjecanje novih iskustava putem mirisa, opipa i zvuka.
Dom Maksimir omogućava i multifunkcionalne oblike izvaninstitucionalne skrbi za građane starije životne dobi kroz provedbu Projekta gerontološkog centra Maksimir, i to na području Gradske četvrti Maksimir. Projekt gerontološki centar Maksimir razvija izvaninstitucionalne oblike skrbi za starije osobe kroz dva programa: program pomoći i njege u kući te program poludnevnog boravka.
Smješten je u Drinskoj 10. u Osijeku, osnovan je 1969. godine, a trenutni ravnatelj doma je prof. Vjekoslav Ćurić. O korisnicima Doma brine se 88 djelatnika različitih stručnih sprema. Dom pruža usluge stanovanja, prehrane, održavanja osobne higijene, brige o zdravlju, njege, radne aktivnosti i korištenja slobodnog vremena. Dom za starije i nemoćne osobe Osijek najveći je dom za starije i nemoćne osobe u regiji i kako oni ističu jedna velika obitelj i zajednica u kojoj se život odvija 24 sata dnevno. Kroz razne aktivnosti koje provode i sadržaje koje nude (izlasci u prirodu, čitaonice, igranje društvenih igara, radionice, klub, vježbanje, tv dvorane, zajednička druženja) misija im je osigurati svakom korisniku ugodnu i dostojanstvenu starost te odgovarajuću zdravstvenu skrb i njegu.
Ovaj kultni prostor u Europskoj aveniji 6 u Osijeku, mnogi Osječani pamte kao mjesto u kojem se već dvadesetak godina održavaju brojne izložbe, promocije, književni susreti, glazbeni programi. Vlasnik Poetry Caffe-a Magis, Marijan Kuduz uložio je i ulaže mnogo u promociju kulture u Osijeku programom koji ovaj kultni prostor nudi. Glazbene večeri, večeri poezije, promocije knjiga, filozofski caffe… okupljaju sve generacije Osječana i nude im dobru zabavu, druženje i kulturno uzdizanje.
Želiš se družiti, zabaviti ili naučiti nešto?? Zašto ne sve to istovremeno?? Prijavi se…..